היפה ואחיה

סיפור ליום ראשון סיפור נחמד סך הכל פעם אחת היה נסיך צעיר שקראו לו אחיה וכמו כל הנסיכים גם הוא יצא כל הזמן לדייטים שוב ושוב עם בחורות שאהבו את המראה שלו אבל סלדו מהחשיבה האנליטית והעדר הרגשות שלו, והוא היה נפרד מהן כי השכנים לא היו נאים בעיניו.

יום אחד באה קוסמת מחופשת למרדכי אבוטבול ואמרה לו אתה אולי רוצה לצאת עם בת דודה שלי, והנסיך אמר תראה לי פייסבוק, והקוסמת הראתה לו תמונה והנסיך אמר היא קצת מכוערת לא? והקוסמת מרדכי אמרה הא, דיברת לשון הרע! ומיד הפכה אותו למצורע ושלחה אותו מחוץ לעיר לשבוע ונתנה לו גמרא טלמן מכושפת שיכולה לדבר כדי שלא יהיה לו משעמם.

במקביל חיה בסביבה בחורה נאה וחסודה שלמדה שנתיים במגדל עוז וקראו לה חיה. חיה היקרה שלנו הייתה מחוזרת על ידי גברים רבים וביניהם אורן שולמן שידע לסרוג לעצמו כיפות ואורי נחמני החתיך ממטכ"ל שלא הפסיק לדבר בקול סמכותי על כוחו ועוצם ידו, בגלל שאורי הציק לה ואורן לא היא יצאה עם אורי לאיזה סרט ואחרי הסרט ולפני שהספיקה לחתוך כרע אורי נחמני על ברכיו ואמר לה 'חיה, תנשאי לי!', חיה המבועתת אמרה 'לא!' ומאז אורי נחמני שנא אותה כי ככה זה גברים.

יום אחד נסע אבא של חיה, יוסי, חזרה מהשוק במהירות גבוהה מדי והוא פטפט לעצמו ושרק שירים כשפתאום התפתח במקום מרדף מכוניות משטרתי עם מסוק והכל ויוסי זגזג בפראות בין הנתיבים ובסוף מצא את עצמו בתוככי יער ירושלים במקום שהוא לא מכיר ומעולם לא הכיר. הוא נכנס בזהירות לתוך בקתת העץ ומצא שם גמרא טלמן פטפטנית שאמרה לו אסתרא בלגינא קיש קיש קריא, כך אמרה. יוסי אמר לה 'תגידי, מה קורה פה?' והגמרא אמרה – אה, זו הבקתה של אחיה שהוא מצורע ומכוער נורא. אחיה ששמע את זה היה בצער גדול וכלא את יוסי בפינה ונתן לו תוספות מוקשה לחשוב עליו קצת.

בינתיים ראתה חיה שיוסי לא חוזר, אמרה בטח הוא צריך עזרה, יצאה החוצה ושרקה אחת ושתיים לסובארו לאונה הביתית האהובה עליה, ויחד הם דהרו אל השקיעה עד שהגיעו לבקתה של אחיה. חיה נכנסה לבקתה ופטפטה קצת עם הגמרא טלמן, ואחר כך שכנעה את אחיה שאמנם הוא מצורע אבל אבא שלה לא טוב בתוספותים בעוד היא למדה שנתיים במגדל עוז ולכן כדאי שהיא תשב במקומו. זה היה הגיוני והם החליפו מקומות.

בזמן הזה חזר יוסי הביתה וכינס את הקהילה כדי לדון בהצלתה של בתו, אבל הקהילה סירבה לדון בנושא לפי תקנה 4.5.11. שלא דנים על הצלה של בת לפני שמחליטים מי יהיה רב הפורים של שנה הבאה. כמובן שהרוחות התלהטו ואף אחד לא הגיע לשום הסכמה כי ככה זה באסיפות חברים. במקביל, ישבו חיה ואחיה ולמדו דף יומי דבר דבור על אופניו ואפילו התחילו להתאהב זה בזו רחמנא לצלן כי ככה זה בזוגיות אם לומדים דף יומי מתאהבים סתם לא.

ואחיה אמר את מתאהבת בי למרות שאני מצורע ומדבר לשון הרע? וחיה אמרה כולנו מדברים לשון הרע מה שחשוב זה לא אם מדברים אלא על מי מדברים. ואחיה אמר אבל אני מצורע. וחיה אמרה כן כן זה נכון וזה פרט חשוב לא שכחתי את זה אבל אולי ננהל זוגיות וירטואלית או משהו.

כשיוסי סיפר לכולם שחיה כלואה בבקתה שכוחת אל ביער ירושלים מרחק חמש דקות נסיעה שמע את זה אורי נחמני ומיד התעורר לפעולה, הוא לקח תיק שלושים וחמש עם נעילה כפולה וחבלים של סנפלינג ונעליים עם סוליה של ויבראם ואמר לכולם בואו הולכים להלחם באחיה המרושע! ויוסי אמר לא לא, אל תעשו את זה ככה, ואורי נחמני אמר אתה בכלל שוחר שלום אז כנראה שאתה משוגע. ויוסי אמר אני לא שוחר שלום רק חושב שצריך לתכנן דברים ואורי נחמני חייך ואמר רואים שלא היית במטכ"ל דברים שרואים משם לא רואים מכאן בואו כולם קחו את הקלשונים שלכם הולכים להלחם.

זה כמובן לקח המון זמן כי למי יש קלשונים בבית אז כולם נסעו להום סנטר וחיכו שם בקופות איזה חצי יום אבל בסוף לכולם היו קלשונים והם דהרו בלילה החשוך אל אחיה והתחילו שם קרב לחיים ולמוות, כל אחד צורח פסוקים ומצטט מדרשים והגמרא טלמן מנצחת על כל זה במקהלה, ואורי נחמני הסתער עם הפק"ל קפה שלו על אחיה המצורע, ואחיה שלף מהכיס שלו פפיון ורוד ונפנף בו מול אורי נחמני כי יש משהו שלוחמים סיירת הו הא גורילות קופים מפחדים ממנו זה פפיון ורוד, וכך ניטש שם קרב שכמוהו לא נראה מאז הנודע ביהודה ור' יעקב עמדין הלוחמים הגדולים.

ובסופו של הקרב כולם שכבו על הרצפה מעולפים ורק אחיה ואורי נחמני נשארו לעמוד ואורי נחמני ידע שהוא הולך להפסיד והוא הציע לאחיה חברותא, ואחיה המופתע אמר לא ואורי צעק 'או חברותא או מיתותא' ודקר את אחיה בגב עם הקצה של השאקל סנפלינג. וכשחיה ראתה את אחיה כורע נופל שדוד, מיד היא חשה אליו וחיבקה אותו ואמרה 'אני אוהבת אותך', וכשהיא אמרה 'אני אוהבת אותך' הופיעה במקום הפיה מרדכי ואמרה טוב אם את אוהבת אותו אז הכל בסדר.

ואחיה אמר לפיה זהו אני יכול לחזור לעיר עכשיו, והפיה אמרה כן רק תחכה שבוע ואז תלך להיטהר ותתגלח הכל לגמרי ותביא שני יונים ויונה אחת תשחרר ואת השניה תביא לכוהן שישחוט ויזרוק עליך את הדם הזה, ואחיה אמר אוקיי הגיוני, וכך היה ואז הם הלכו וסיפרו הכל לדיסני ודיסני אמרו מה, נקרא לה 'חיה ואחיה? נשמע כמו שנינות גרועה, איזה מין צורה יש לזה' ואחיה אמר טוב אם אתם לא רוצים לא צריך והוא כתב את הסיפור הזה במבוא לספר החידושים שלו כי זה מה שרבנים עושים עם סיפורים טובים.

מודעות פרסומת

7 מחשבות על “היפה ואחיה

  1. יהודה,

    לא מתאים לך. יש דברים שאתה יודע לכתוב, ואפילו מענג את קוראיך, ויש כאלה שפשוט יוצאים לך עקום. בעיקר כי אתה מתאמץ לייצר משהו שהוא לא שלך.

    אפשר לעבור מתלם לתלם, אבל העקמומיות הזו מיותרת עבורך

קראת? אהבת? אני שמח בכל תגובה. תודה!

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s