כְּמו | לפרשת צו

חטאת.

כמו שלפעמים אני עושה איזו טעות, כי אני קצת קלמזי, ונניח הופך את הפיצה שמרב באמצע לאכול והכל על הרצפה מרוח, ואני הולך לנקות ובינתיים אומר למרב תאכלי את הפיצה שלי במקום. וכמו שלפעמים שכחתי לשטוף כלים אז אני מפסיק את הסרט ושוטף את הכלים. וקצת נחמץ לי הלב ואני מרגיש שאני משלם מחיר בזה שאני שוטף כלים באמצע סרט, אבל באמת, באמת, זה רק בשביל לתקן את הטעות.

אשם.

כמו שלפעמים אני עושה טעות אבל היא לא טעות. אני מתעלם ויודע שאני מתעלם, או אוכל את הגומי ויודע שהוא הגומי האחרון שנשאר בקופסה, וברור לי מה עשיתי אבל ההבנה מכה רק אחרי כן. רק בערב אני פתאום יודע שאני אשם והייתי צריך לשים לב אבל את הזמן אי אפשר להשיב לאחור ואי אפשר ללכת לקנות גומי באמצע השבת, ומפני כן בצאת השבת אני הולך וקונה למרב איזו מתנה קטנה שהיא צריכה, שהיא לא מתקנת את הטעות ורק אומרת סליחה, טעיתי.

שלמים.

כמו שלפעמים ביום חמישי אנחנו אומרים אחד לשני די, כלומר חלאס, אי אפשר עוד לבשל ואי אפשר עוד להכין לא אני לך ולא אתה לי, ואנחנו הולכים לשוק ויושבים שם לאכול המבורגר או פיצה, או ביום הנישואים שאנחנו הולכים למסעדה ויושבים וחולקים ביחד את כל המנות, קצת לפה וקצת לשם, ולא באבחה גדולה ולא בהקרבה אינסופית אלא רק לשבת לאכול ביחד, כי אוהבים. ומפני כן מביאים שלמים בשלשת הרגלים: ביום ההולדת שלו, ביום ההולדת שלה וביום הנישואין. כדי לזכור.

מנחה.

כמו להכין לה קפה בבוקר למיטה ואז לשתות את השאריות.

עולה.

כמו שלפני כמה ימים מישהי סיפרה לי שרגשות שונים נמצאים במקומות שונים בגוף. ככה, למשל, געגוע נמצא קצת מעל ללב מצד שמאל ופחד נמצא בין הלב ובין הריאות, וכמיהה נמצאת בבטן ואושר, וגם כעס, נמצאים בעצם החזה. ואהבה, ככה היא אמרה לי, אהבה נמצאת בכל הגוף. היא כמו הצפה של הגוף כולו. וכשאתה אומר למישהי (נניח, אני למרב) שאתה אוהב אותה, אוהב באמת, זה הגוף כולו שנישא על הגלים. ככה. ומפני כן האש על המזבח בוערת תמיד, לא תִכְבֶּֽה.

________
(ובעניין אחר; אם בא לכם את ההגדה שלי לפסח, בחינם, תירשמו כאן)

מודעות פרסומת

2 מחשבות על “כְּמו | לפרשת צו

  1. גאוני כתמיד, במיוחד אהבתי את שלמים ועולה. במיוחד את שלשת הרגלים, ביום ההולדת שלו, ביום ההולדת שלה וביום הנישואין. וואו.

    הערה מעצבנת: ברוב המנחות השיריים לא נאכלים לבעלים.

קראת? אהבת? אני שמח בכל תגובה. תודה!

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s