עור

יש דבר כזה, קוראים לו עור. ואנשים חושבים שעור הוא דבר סגור אבל עור הוא כמו כביש, או קיר. הוא מה שמחבר בינך ובין החוץ. ויש אנשים שיש להם עור שהוא דו סטרי. מה שהם חווים זה מה שהם מדברים עליו. קל לנחש אותם, קל לדעת מה הם חווים. אם הם עצבניים הם יגידו לך, אם הם שמחים הם יגידו לך. ויש אנשים שאותו דבר אבל להפך, שהם אין כניסה. לא חווים כלום ולא אומרים כלום. אדישים בגדול. עור של פיל. יש אנשים כאלה, תתפלא. ואת שניהם – שני הסוגים – אנשים מחבבים, כי קל לתקשר איתם ולחיות איתם ולהיות חברים שלהם.

אבל מה קורה נניח כשהעור הופך להיות חד סטרי, אה? נניח דברים יכולים רק לצאת ולא להיכנס. אז ככה בנאדם הופך להיות מאוד מוחצן, מדבר על רגשות ועל צרכים ומנסה להיות מאוד רגיש אבל הוא לא יכול, העור שלו לא מאפשר לו, הוא יכול לראות רק את עצמו. והוא חושב שכל האנשים בעולם הם שיקוף של עצמו, שהם חושבים כמוהו ועושים אותם דברים ורוצים אותם דברים, ולפעמים חברים שלו חושבים שהוא הכי רגיש בעולם אבל הוא לא, הוא פשוט מאוד מכיר את עצמו. ולפעמים הוא לא יודע, כי בנאדם לא יודע שהוא כלוא בעצמו. רק כשזה ממש קיצוני, וגם אז לא תמיד. והוא בודד מאוד ולא יודע למה.

ומה אם להפך. מה עם שהעולם יכול להיכנס וכלום לא יכול לצאת. ואז מה, תחשוב. יש אדם כזה, אחד לאלף, שחווה את כל הדברים בעולם באלף רמות רגישות. תחשוב הוא שומע מוזיקה ומאיים להתפרץ מבפנים. אבל העור שלו רק ככה, רק נכנס, לא יוצא. אז הוא כותב, הוא מנגן, הוא מוצא דרכים עקיפות להגיד שהוא אוהב. ככה, כי לא יכול ללכת להגיד ישר 'היי, תראה את ההרים האלה, איך הם נישאים עד בכי', כי ככה זה. ואנשים חושבים שהוא מתנשא עליהם כשהוא אומר להם דברים כאלה, וגם כשהוא לא אומר להם כלום, ואין לו חברים שאפשר לדבר איתם, והוא בודד לגמרי ויודע למה. הכל כי ככה הוא, חד סטרי. הכל נכנס פנימה, אבל כלום לא מצליח לצאת.

ואתה מבין איך העולם הזה הוא שקר. מי שהכי רגיש לעצמו, חושבים שהוא רגיש לעולם. מי שהכי רגיש לעולם, חושבים שהוא סגור בתוך עצמו. כי העולם הזה הוא כמו מראה גדולה, אתה יודע, כל אחד מביט באחר ורואה את עצמו. תחשוב כמה בדידות יש בעולם כזה. תחשוב כמה אתה צריך למתוח את היד בשביל לגעת.

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “עור

קראת? אהבת? אני שמח בכל תגובה. תודה!

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s