ויהיו בעיניו כימים אחדים

א.
אני חושב על לאה שמסתובבת בין ששה ילדים בשש וחצי בערב מנסה להשכיב את יששכר וזבולון שלא עושים לה הנחות. יששכר רץ עירום בכל הבית וזבולון בתקופת גמילה מטפס כל הזמן על הספה החדשה, יהודה רוצה פתיתים עם בצל ולוי רוצה פתיתים בלי בצל ושמעון עדיין לא חזר מחבר, והיא גמורה מעייפות היא רוצה קפה אבל אין לה שנייה לשבת ובינתיים כוס הקפה שלה שכוחה על השולחן ומתקררת.

והיא אומרת איפה הוא, איפה יעקב. אולי לא אכפת לו בעצם. והיא חושבת איך היא נראית אחרי שש לידות, וחושבת איך היא אוהבת אותו ואיך הוא לא אוהב אותה. ומה, היא חושבת, מילא שלא יבוא, אבל לפחות שיעזור לי עם הילדים, ובשמונה בערב הוא חוזר והיא שואלת איפה היית, והוא אומר הייתי בשטיבל, תיקנתי תפילת ערבית, והוא לא מבין מה קרה והיא לא מבינה איך הוא לא מבין אבל היא מהנהנת כי מה, היא תריב איתו עכשיו? תתן לו עוד סיבה? ובכלל, מה היא תגיד.

ב.
ואני חושב על רחל שהתחתנה בלית ברירה עם יעקב שהיה מאוהב בה כל כך עד שהיא ישבה עם בלהה בקפה שליד הבית ואמרה לה בלהה, אם הוא כל כך מאוהב בי אולי בעצם יש פה משהו, ובלהה אמרה נו, והוא ממשפחה טובה, ואת בעצם כבר לא צעירה כל כך. ואיך ברגע האחרון חזרה בה והביאה את הסימנים ללאה מהסניף שהייתה מאוהבת בו, ואמרה לה הוא אוהב שירה, תקריאי לו שירה, והם התחתנו, והיא חשבה שזהו, שנפטרה ממנו.

ואיך מצאה את עצמה אחרי שבע שנים נשואה לו. ואמרה לעצמה טוב, הוא לא אהבת חיי אבל לפחות יהיו לי ילדים, אבל גם ילדים לא היו לה. וכשיצאה עם חברות לשתות ביום חמישי בשוק ישבה שם ואמרה להן אני לא מסוגלת יותר, אני לא מסוגלת יותר, לא אהבה, לא ילדים, וניצה אמרה לה נו, קומי ותלכי, אבל היא יודעת שזה לא עובד ככה ושלגרושות הכי קשה ושאלה הרגעים האחרונים של הפוריות שלה, ומה היא בכלל יכולה לעשות.

ג.
ואני חושב על יעקב אבינו שהגיע לבאר וראה את הבחורה הכי יפה שהוא ראה בחיים שלו ונישק אותה, ופרץ בבכי כי הנה וסוף סוף ובדיוק כמו אצל עבד אברהם יש שובע לכל תקווה ותּכְלָה לכל געגוע. ואז הלך לישון ובבוקר קם והנה היא לֵאָה.

מה לא היה נותן בשביל להישאר עֵר כל החיים עם האישה ההיא שפגש ברחוב, שעכשיו היא כל הזמן עייפה, מסתובבת בבית, מתלוננת איפה המפתחות שלי, מישהו ראה את המפתחות שלי, יקוב בוא לכאן, תסתכל, תגיד לי למה יש כל כך הרבה כלים בכיור, והוא מתעצבן כי מה, הוא עובד כל כך קשה קם בשש כל בוקר עובד עד תשע רק כדי שיהיה להם מה לאכול, והוא אומר לה 'התחת אלוהים אנוכי, כי לא ידעתי לרחוץ כלייך' ושניהם יודעים שזה לא תירוץ.

2 מחשבות על “ויהיו בעיניו כימים אחדים

קראת? אהבת? אני שמח בכל תגובה. תודה!

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s