הבן של המכשפה בכה ובכה

הבן של המכשפה בכה ובכה ולא הסכים לישון. בעיקרון לא קראו לה המכשפה אלא מירית, למעט התלמידות שלה שקראו לה 'המכשפה'. הן אמרו את זה קצת ביראה, קצת בגאווה. אתם רואים, אמרו לכיתת הבנים, אותנו מלמדת מכשפה. לא איזה רוקח שיקויים זקן. כמובן שרוקח השיקויים היה בחור צעיר, אבל אי אפשר הכל. על כל פנים, הבן של המכשפה צרח ובכה. הוא לא רצה למצוץ תפוח עטוף בחיתול טטרה ולא רצה להיות בשום מקום שהוא לא על הידיים של המכשפה. זה היה מתיש.

כואב לי בידיים, היא אמרה לאיש שלה. האיש שלה לא היה שם ולכן לא אמר 'תני לי אותו'. הוא ניסה להציע את הפתרונות הישנים. ניסית לסובב מעל הראש שלו קליפה של בננה ושני גלעינים של אפרסק? ניסית להרים אותו כך שהראש שלו יהיה בצפון מערב? היא ניסתה הכל. אני מחבק אותך מרחוק, הוא אמר, אני כל כך כל כך מצטער שאני לא שם כדי לעזור לך עם הבן שלנו. המכשפה אהבה את האיש שלה ואהבה את המילים שלו אבל חיבוק מרחוק זה לא חיבוק מקרוב והבן שלהם עדיין בכה. היא אמרה לאיש שלה תודה.

אולי זה שיניים, היא חשבה. פיית השיניים התגוררה במדף העליון בארון הקיר. היה שם חור קטן. המכשפה שמה שם שמיכת טלאים קטנה, שולחן וכיסא עשויים קופסאות גפרורים וכמה חתיכות של משמש מיובש. פיות שיניים אוהבות משמש מיובש, ובאמת אחת הגיעה להתגורר שם. היא יצאה מהחדר הקטן והחמים שלה והעיפה מבט בפה של הבן שלה. אין שם כלום, היא אמרה. לא שיני חלב, לא שיני בשר, שום דבר שאפשר להחליף תמורת מתנה קטנה. כלום כלום! היא הצטערה כל כך בשביל המכשפה אבל למכשפה לא היה זמן בשביל לבכות. הבן שלה בכה.

היא השאירה את הבן הגדול יותר בסלון רואה צללים משחקים כדורגל על הקיר ועלתה על המטאטא. היא טסה עם הבן הקטן צרור היטב בתוך שקית בד וקשור לידית המטאטא. זה היה בטיחותי מאוד והיא גם טרחה לכשף את השקית ככה שתצנח ברכות אם יקרה משהו. כלום לא קרה, והיא טסה כשהירח המלא מעליה היישר לבית של המכשפה הגדולה יותר, שלא הייתה גדולה יותר בשום מובן אבל ידעה לדבר עם ילדים.

המכשפה הגדולה יותר הסתכלה היטב היטב בעיניים של הבן של המכשפה (שכבר לא צרח בכלל והמכשפה שלנו הרגישה עם זה מאוד לא נעים שהיא מטריחה את המכשפה הגדולה אבל מה אפשר לעשות) ואחר כך נעמדה והסירה את המשקפיים. היא לא הייתה צריכה משקפיים בכלל אבל כישוף זה תשעים אחוז משקפיים וכובע ועשרה אחוזים לחשים ושרביטים. היא הסירה את המשקפיים. הוא לא רוצה לישון כי מעניין אצלכם בבית, ככה היא אמרה. הוא כל הזמן מרגיש שאם הוא יעצום עיניים הוא יתרחק מכם והכל ימשיך בלעדיו. המכשפה חשבה על זה, זה היה הגיוני. אז מה עושים, היא אמרה למכשפה הגדולה יותר.

הולכים למוטק'ה, אמרה המכשפה הגדולה יותר. מוטק'ה היה קוסם יין. הולכים למוטק'ה וקונים בקבוק יפה של מרלו. חוזרים הביתה, מוזגים כוס קטנה, מריחים והופ, שותים! וזה עוזר? שאלה המכשפה שלנו, והמכשפה הגדולה אמרה לא, אבל אני אוהבת יין. אז מה עושים בכל זאת, אמרה המכשפה שלנו, והמכשפה הגדולה יותר גירדה את היבלת המלאכותית שלה ואמרה ניסית לדבר איתו? ככה היא אמרה.

המכשפה לא ניסתה לדבר איתו! איזה מין דבר זה. כל כך הרבה פתרונות ורק לדבר היא לא ניסתה! תודה, היא אמרה למכשפה הגדולה יותר, וטסה לה חזרה הביתה. בבית היא הניחה את הבן הקטן והצורח שלה במיטה, הידקה סביבו את השמיכה הדק היטב ואמרה אתה יודע, אני ממש כאן ליד. הבן הקטן שלה הסתכל עליה ואמר גו גו גו וניסה למשוך את העגילים שלה. בדיוק, אמרה המכשפה מרוצה מעצמה. הבן הקטן היה עייף מאוד מכל הנסיעות, והוא עצם עיניים ונרדם. גם האח הגדול שלו נרדם. שקט היה בבית.

סוף סוף, אמרה המכשפה לעצמה. היא נפנפה אל הכיור והסקוץ' ניקה את הכלים ואז את הכיור, המטאטא ניקה את את הרצפה והניח את אבני הלגו בערימה בצד. המכשפה התיישבה מול הטלוויזיה כשהאיש שלה נכנס. מה נשמע? הוא שאל. הוא נרדם? כן, אמרה המכשפה קצרות. היא הייתה עצבנית ורצתה טלוויזיה ולא היה לה כח לדיבורים עם האיש שלה. יופי, אמר האיש שלה. הבאתי לך יין וסושי. היא אהבה סושי. בכל שארית הערב היא ישבה מול הטלוויזיה ואכלה סושי ושתתה יין והיה לה נעים מאוד.

לפני שהלכה לישון עשתה סיבוב בין החדרים בבית, חיזקה לחשים והסתכלה על הילדים ישנים. הבן הקטן שכב במיטה והיה נראה רגוע כל כך, כמו ים. האיש שלה בא להסתכל איתה עליו. איזה חמוד הוא, נכון? הוא אמר. כן, אמרה המכשפה, מרוצה מעצמה ומהשקט ומהבית המסודר. היא אהבה את הבן הקטן שלה מאוד. היא רכנה ונישקה אותו. אתה פשוט קסם, היא אמרה לו, וזה היה נכון.

קראת? אהבת? אני שמח בכל תגובה. תודה!

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s